• Kedy je potrebné nosiť rúško - respirátor

Od 8. marca 2021 nadobudla účinnosť nová VYHLÁŠKA ÚVZ SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest. Prehľad najdôležitejších zmien, ktoré vstúpili do platnosti:

Od 8. marca 2021 bude v obchodoch a prostriedkoch verejnej dopravy (MHD, vlaky, diaľkové autobusy a podobne) povinné nosenie respirátorov bez výdychového ventilu s klasifikáciou najmenej FFP2 podľa normy STN EN 149 + A1. Výnimky z povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest sú platné tak ako doteraz a sú podrobne uvedené vo vyhláške.

• Prevádzka školy a MŠ od 8. marca

Režim školy od 8. marca bez zmeny!!!!!

Platí naďalej pre zákonného zástupcu žiaka/dieťaťa a žiaka 2. stupňa povinnosť preukázať sa negatívnym testom nie starším ako 7 dní (alebo potvrdením o výnimke).

Povinné je tiež vyhlásenie ZZ o bezinfekčnosti. Toto vyhlásenie je možné vyplniť aj elektronicky cez prihlasovacie konto rodiča. V papierovej forme bolo tlačovo rozdané žiakom a bude tiež k dispozícii na obecnom úrade v sobotu 6. 3. počas testovania.

• Odhlasovanie zo stravovania

Od 1. marca majú rodičia možnosť odhlásiť dieťa prostredníctvom mobilnej aplikácie Edupage cez konto žiaka. Odhlásenie na pondelok 1. marca je možné vykonať od dnešného dňa.

Postup:

1. V aplikácii Edupage kliknúť na záložku "JEDÁLNY LÍSTOK"

2. Na hornej lište zadať deň odhlásenia (pohyb šípkou alebo kliknutím na deň - otvorí sa kalendár)

• Fašiangy inak

Fašiangy, Turíce, Veľká Noc príde, kto nemá kožúška, zima mu bude.....

Znejú slová piesne nôtiacich, zabávajúcich sa vinšovníkov vo fašiangovom sprievode. Aj naši žiaci si v utorok, v posledný fašiangový deň pred Popolcovou stredou, zaspievali, zabavili sa a hlavne spríjemnili si tieto stresujúce, pandémiou poznačené dni netradičným učením v ešte netradičnejšom "školskom" oblečení. Keďže tento rok karneval žiaci nemohli mať, fašiangový sprievod si aspoň symbolicky - piesňami, prezentáciou, čítaním s porozumením o fašiangoch, tvorivými fašiangovými úlohami, či výtvarným stvárnením preniesli do tried.

• Úspešní štvrtáci

Naši štvrtáci sa opäť tešili. Skoro všetci odoberajú časopis Fifík a v rámci hodín čítania s pani uč. Čižmárovou čítajú a lúštia úlohy v ňom. A vyplatilo sa! V januárovom čísle sa nám zviditeľnil Tobias Vaško so svojím modelom - raketou Space X - Dragon 9, poskladaným z Fifíka a vo februárovom čísle boli vyžrebovaní a ocenení za správne riešenia krížoviek ďalší žiaci: Bibiána a Miriama Orolinová, Vanesa Zastková, Filip Kaločaj a opäť Tobias Vaško. Blahoželáme!

• Vzdelávanie od 15. 2.

Škola v týždni od 15. do 19. februára pokračuje v nezmenenom režime, t. j.:

MŠ - v prevádzke bez obmedzenia

1. stupeň, špeciálna trieda - prezenčné vyučovanie

2. stupeň - dištančné vzdelávanie

Upozorňujeme rodičov detí MŠ a rodičov žiakov 1. stupňa na opakovanú povinnosť odovzdať čestné vyhlásenie a na požiadanie predložiť (jeden zákonný zástupca) potvrdenie o negatívnom teste nie staršie ako 7 kalendárnych dní alebo potvrdenie o výnimke.

• Potvrdenie o návšteve školy

Aplikácia EduPage umožňuje rodičovi kedykoľvek si vytlačiť potvrdenie o návšteve školy. Hoci toto potvrdenie nemá pečiatku školy, obsahuje QR kód, ktorým sa dá pravdivosť potvrdenia kedykoľvek overiť. Potvrdenie s QR kódom je preto praktickejšie a zároveň bezpečnejšie ako tradičné papierové potvrdenie s pečiatkou, lebo sa nedá nijako sfalšovať. Rodič nemusí kontaktovať školu kvôli potvrdeniu o návšteve školy.

• Oznam školskej jedálne

Schválením Dodatku č. 2 k VZN č.1/2019 obce Švábove o výške príspevkov v školách a školských zariadeniach zriadených obcou Švábovce sa mení výška príspevku na činnosť školskej jedálne (tzv. réžia) pre všetky vekové kategórie detí MŠ a žiakov I. a II. stupňa s mesačnou sumou 2,- € / žiak

Úhrada do konca mesiaca, t. j. deti MŠ, žiaci I. stupňa - nástup vo februári, úhrada do

• Informácie k nástupu do školy

Vážení rodičia,

zajtra začína v našej škole prezenčné vyučovanie pre žiakov 1. stupňa a špeciálnej triedy. Podmienkou nástupu žiaka do školy je absolvovanie testu s negatívnym výsledkom aspoň jedného zákonného zástupcu žiaka. Aby sme predišli nedorozumeniam a prípadným konfliktom, pripomíname, že v prvý deň nástupu do školy je zákonný zástupca povinný:

• Ideme do školy!!!

Vážení rodičia,

od pondelka 8. februára otvárame:

- materskú školu

Podmienka účasti dieťaťa v MŠ - jeden zákonný zástupca sa preukáže negatívnym výsledkom testu nie starším ako 7 dní, čo potvrdí v čestnom vyhlásení

- 1. stupeň ZŠ

Podmienka účasti - rovnaká ako v MŠ

Rozvrh hodín bude zverejnený na Edupage

• Polročná klasifikácia

Vážení rodičia,

dnes (29. januára) bola sprístupnená cez Edupage polročná klasifikácia žiakov. Rodičom, ktorí majú aktivované na Edupage konto, bol zaslaný výpis známok ich detí. Rodičia, ktorí nemajú ešte aktivované konto, môžu oň požiadať triedneho učiteľa. Podmienkou je mať zriadenú mailovú adresu. Výpisy známok za 1. polrok v papierovej forme budú rozdané žiakom po návrate do školy.

• Informácie k nástupu do školy

Na Edupage bola vytvorená anketa na zistenie záujmu zo strany rodičov o testovanie na COVID 19.

Podľa doteraz platných usmernení, nariadení a naplánovaného harmonogramu návratu do škôl by sa žiaci 2. stupňa mali vrátiť do školy 25. januára 2021 za podmienky preukázania sa negatívnym výsledkom testu žiaka vrátane jedného zákonného zástupcu testovaného žiaka žijúceho v spoločnej domácnosti.

Utorok 14. 5. 2024