• ŠKD - informácia

Z dôvodu zvýšeného výskytu ochorenia COVID medzi žiakmi 1. stupňa bude upravený režim ŠKD!!!

Pondelok 31. 1. - ŠKD iba pre žiakov 4. triedy,

Utorok 1. 2. - ŠKD pre žiakov 1.ročníka a 4. ročníka

od stredy 2. 2. - ŠKD v riadnej prevádzke

• Bezhotovostné platby

Vážení rodičia,

v decembri sme Vás informovali o tom, že od januára prechádza škola na bezhotovostné platby za stravu, réžiu za stravu, školné za MŠ a ŠKD. K tomuto kroku sme museli pristúpiť vzhľadom na rastúce poplatky bánk za hotovostné vklady a rôzne obmedzujúce opatrenia bánk kvôli pandemickej situácii.

• Prevzatie Ag samotestov

Oznamujeme, že ďalšiu sadu 5 ks Ag samotestov si môžu prihlásení rodičia (aj novoprihlásení) vyzdvihnúť na vrátnici školy v dňoch utorok - piatok v čase od 7.00 h. do 12.00 h.

Opätovne žiadame rodičov, aby každé použitie samotestu oznámili škole prostredníctvom Edupage. Ministerstvo školstva odporúča pravidelné testovanie žiakov vo štvrtok ráno a v nedeľu pred nástupom do školy, v prípade podozrenia na ochorenie aj v iných dňoch.

• ŠJ - platba réžie

Pripomíname stravníkom školskej jedálne povinnosť uhradiť réžiu za obdobie január - jún 2022

Úhrada réžie :

Bankové spojenie: VÚB Poprad číslo účtu SK05 0200 0000 0016 5886 1653

Konštantný symbol : 0308

Variabilný symbol: ročník žiaka, MŠ – 11

Doplnkové údaje: meno a priezvisko žiaka , trieda

• Záujem o Ag samotesty

Vážení rodičia,

prostredníctvom aplikácie Edupage máte možnosť prihlásiť sa na odber Ag samotestov pre Vaše deti - žiakov našej školy (nie pre deti MŠ). Reagovať nemusia tí rodičia, ktorí testy už dostávajú a naďalej aj chcú dostávať. Ak niektorí rodičia nemajú možnosť prihlásenia cez Edupage, môžu tak urobiť aj mailom na adresu: riaditel@zssvabovce.sk. Do predmetu napísať: AG Samotesty, do textu mailu: Meno rodiča - Mám záujem o Ag samotesty pre - uviesť meno žiaka a triedu. Prihlásiť sa na odber samotestov môžete do nedele 9. januára 2022 do 12.00 h.

• Nástup do školy 10. januára

Po predĺžených zimných prázdninách sa začne prezenčné vyučovanie v plánovanom termíne. V pondelok 10. januára sa budú prezenčne vzdelávať deti v materskej škole a žiaci v základnej škole. Od tohto termínu sa zároveň školy budú opäť riadiť takzvaným Školským semaforom.

Rovnako ako v predchádzajúcom období sa školy plošne zatvárať nebudú. V prípade pozitivity žiaka môže príslušnú triedu uzatvoriť riaditeľ. Rozhodnutie o zatvorení celej školy v prípade nepriaznivej situácie však môže spraviť len regionálny hygienik, napríklad pokiaľ je na škole značná časť tried v karanténe či vysoký počet nakazených osôb.

• Mikuláš bez Mikuláša

Kvôli pandemickým opatreniam v tomto roku Mikuláš medzi žiakov do tried nezavítal. Napriek tomu sa 6. december v škole niesol v jeho znamení. Žiaci na 1. stupni tvorili výtvarné práce s mikulášskou tematikou, Mikuláš ich "sprevádzal" na hodinách matematiky či slovenského jazyka, a to aj v 3. A triede pri online vyučovaní. Žiakov potešili aj mikulášske sladké balíčky od rodičovského združenia. Aj keď bol tento deň v škole veselý, predsa dúfame, že o rok sa bude na chodbách školy opäť ozývať zvonec Mikuláša a jeho sprievodu.

• Oznam školskej jedálne

Nahlásenie na stravu na posledný týždeň ( 13.12.2021 – 17.12.2021 ) je záväzné.

Zmeny - odhlásenie je možné vykonať najneskôr v pondelok 13. 12. do 14.00 h.

prostredníctvom aplikácie Edupage - jedálny lístok.

Po tomto termíne nebude možné odhlásenie zo stravy .

• Prevzatie Ag samotestov - pre prihlásených

Vážení rodičia,

4. sadu Ag samotestov (5 ks) si môžete prevziať (na podpis) na vrátnici školy od utorka 7. decembra od 7.00 h do 11.30 h. , prípadne aj v ďalších dňoch do konca týždňa v rovnakom čase.

Pripomíname zároveň povinnosť hlásiť škole (cez Edupage) použitie testov. Podľa pokynov MŠVVaŠ by sa mali žiaci testovať vždy v pondelok a štvrtok ráno pred odchodom do školy.

• Školský klub detí

Vážení rodičia,

napriek nepriaznivej pandemickej situácii neplánujeme zatiaľ robiť žiadne opatrenia v ŠKD. Chceme Vás ale požiadať, pokiaľ Vám to pracovné povinnosti dovoľujú, aby ste nenechávali svoje deti v ŠKD dlhšie, ako je to nevyhnutne nutné. Kratším pobytom v žiackom kolektíve môžeme predísť prípadnému šíreniu vírusu COVID medzi deťmi.

• Prerušenie vyučovania

V zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 254/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní poskytuje riaditeľ školy so súhlasom zriaďovateľa

18. - 19. novembra (štvrtok, piatok) riaditeľské voľno

z prevádzkových dôvodov žiakom všetkých ročníkov základnej školy.

Cieľom riaditeľského voľna je znížiť šírenie ochorenia COVID a iných respiračných ochorení medzi žiakmi školy.

Utorok 14. 5. 2024