• Marec - Mesiac knihy

Pri príležitosti Mesiaca knihy absolvovali žiaci 1. stupňa, piataci aj šiestaci návštevu obecnej knižnice. Boli to príjemne strávené hodiny mimo školy, ktoré oživili vyučovanie literatúry.

V knižnici ich privítala pani Magdaléna Ilavská, ktorá sa o knižnicu stará. Knižnica dýchala atmosférou informácií, dobrodružstiev a zážitkov, niečím, čo láka prežiť krásne chvíle s knihou v ruke, ponoriť sa do snenia a prežívať príbehy s hlavnými postavami jednotlivých kníh.

• Inšpiratívna návšteva

24. marca 2022 zavítala do našej školy mladá autorka fantasy literatúry – Barbora Bartošová. Na knižnom trhu sú prvé dva diely jej plánovanej trilógie „Strážca“ – V tieni a V tme. Nosnou myšlienkou jej tvorby je: "Každý z nás má svojho anjela strážneho, ktorý nás chráni na každom kroku.“

Besedy s autorkou sa zúčastnili žiaci 5. – 7. ročníka. Dozvedeli sa informácie o jej knihách, o postupe, ako vydať svoju vlastnú prvotinu. Autorka ich motivovala k písaniu, rozprávala o potrebe zaznamenávať si každú zaujímavú myšlienku a nebáť sa ju rozvíjať ďalej.

• Prevzatie Ag samotestov

Oznamujeme, že ďalšiu sadu 5 ks Ag samotestov si môžu zaregistrovaní rodičia vyzdvihnúť na vrátnici školy v týždni od pondelka 28. marca do piatku 1. apríla 2022 v čase od 7.00 h. do 12.00 h.

Rodič je naďalej povinný oznamovať škole prostredníctvom Edupage použitie každého testu!!!

„Vode bola daná čarovná moc byť miazgou života na Zemi“ Leonardo da Vinci

Človek sa s vodou stretáva od svojho narodenia až do posledného dňa svojho života. Voda nás teda sprevádza počas celého života, hoci si to ani neuvedomujeme. Voda je najbežnejšia kvapalina. Je nepostrádateľná pre všetky formy života, aké sa kedy vyvinuli na Zemi. V mnohých smeroch riadi náš život. Podmieňuje, kde môžeme žiť, od nej závisí, či môžeme siať a produkovať dostatok potravy, ovplyvňuje počasie. Všetko živé potrebuje vodu – ľudia, zvieratá i rastliny.

• Prehľad dôležitých termínov

4. - 5. apríl - zápis detí na plnenie povinnej školskej dochádzky

6. apríl - Testovanie 9 (celoslovenské testovanie vedomostí žiakov 9. ročníka z predmetov M a SJL)

14. 4. - 19. 4. - Veľkonočné prázdniny

25. 4. - 6. 5. - zber starého papiera

máj - prihlasovanie detí do MŠ (informácie k prihlasovaniu budú zverejnené neskôr)

• Prihláška na plnenie PŠD

Na webovom sídle školy bol zverejnený odkaz na vyplnenie elektronickej prihlášky do 1. ročníka!!! Odkaz nájdete na hlavnej lište "Prihláška do 1. roč." alebo v sekcii "Zápis detí do 1. roč." v časti Prihláška, kde okrem odkazu na elektronickú prihlášku nájdete aj prihlášku v pdf, ktorú si môžete vytlačiť a vypísať. Papierovú formu prihlášky si môžete vyzdvihnúť aj v škole.

• Palacinkový deň

V utorok pred Popolcovou stredou Briti oslavujú Pancake Day, čo v preklade znamená Palacinkový deň. V tento deň deti môžu zjesť toľko palaciniek, koľko chcú. V rámci zážitkového vyučovania si aj naši piataci počas hodiny anglického jazyka pochutili na výborných palacinkách, ktoré pre nich pripravili pán kuchár a pani kuchárka. Žiaci si palacinky sami ozdobili a vybrali najkrajšiu palacinku. Následne boli pre nich pripravené cvičenia, vďaka ktorým si zopakovali anglickú slovnú zásobu, ktorú sa počas hodiny naučili.

• Škôlkari v telocvični

Veľkou výhodou našich škôlkarov oproti iným je možnosť využívať veľkú telocvičňu základnej školy. Raz týždenne sa môžu v telocvični poriadne "vyblázniť", ale pri rôznych cvičeniach a loptových hrách získavajú aj základné pohybové zručnosti a návyky.

• Karneval v MŠ

Rovnako ako žiaci na 1. stupni aj naši škôlkari sa zabávali na fašiangovom karnevale. Pani učiteľky vyzdobili priestory škôlky a pripravili deťom zaujímavý program.

• Aktualizácia opatrení od 28. februára

1. Ruší sa pre žiakov povinnosť nosenia rúšok v triede. Žiaci naďalej používajú rúško v spoločných priestoroch školy (na chodbách, pri presunoch.......).

2. Ak sa v škole vyskytne pozitívne testovaný žiak/pedagogický zamestnanec, žiaci a zamestnanci, ktorí boli s ním v úzkom kontakte, nejdú do karantény, pokiaľ sa u nich neprejavujú príznaky ochorenia. Tieto osoby musia po dobu 10 dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou nosiť respirátor/ochranné rúško.

• Fašiangový karneval

Posledný školský deň pred jarnými prázdninami patril na 1. stupni karnevalu. Kvôli protipandemickým opatreniam si ho žiaci so svojimi pani učiteľkami organizovali v triedach. Žiaci v maskách od výmyslu sveta sa spolu zabávali, súťažili, tancovali. Tento veselý deň im osladili pani kuchárky výbornými fašiangovými šiškami.

• Úspešní žiaci

Blahoželáme úspešným riešiteľom okresného kola Depisnej olympiády!!!

Martin Brejčák - 6. trieda (kategória F)

Simona Kostárová - 7. A (kategória E)

Tamara Bobulová - 7. A (kategória E)

Lucia Kleinová - 8. trieda (kategória D)

Pani uč. Mgr. Ivete Lackovej ďakujeme za prípravu žiakov na okresné kolo.

• Prevzatie Ag samotestov

Oznamujeme, že ďalšiu sadu 5 ks Ag samotestov si môžu prihlásení rodičia vyzdvihnúť na vrátnici školy v PIATOK 18. februára 2022 v čase od 7.00 h. do 12.00 h.

Kto si testy nevyzdvihne v určenom termíne, môže tak urobiť opäť až po jarných prázdninách, t. j. od pondelka 28. februára.

Cez jarné prázdniny sa deti testujú iba v prípade podozrenia na ochorenie, najbližší test odporúčame robiť až v nedeľu 27. februára.

• Informácie k platbe za stravu

Vážení rodičia,

na Vaše rodičovské konto v Edupage alebo na mailovú adresu Vám bola zaslaná informácia o výške kreditu za stravu. Kredit si môžete kontrolovať priebežne v aplikácii Edupage - "Platby".

Zároveň ste obdržali aj číslo - VARIABILNÝ SYMBOL, ktorý je potrebné uvádzať pri každej platbe, aby bola platba správne priradená k stravníkovi.

• ŠKD - informácia

Z dôvodu zvýšeného výskytu ochorenia COVID medzi žiakmi 1. stupňa bude upravený režim ŠKD!!!

Pondelok 31. 1. - ŠKD iba pre žiakov 4. triedy,

Utorok 1. 2. - ŠKD pre žiakov 1.ročníka a 4. ročníka