• Deň vody

Od roku 1993, teda už tri desaťročia, si verejnosť na celom svete 22. marca pravidelne pripomína Svetový deň vody. Tento rok bola témou Svetového dňa vody "Urýchlená zmena" v kontexte vyriešenia krízy nedostatku vody a osvety v oblasti hygieny.

Aj naši žiaci si na rôznych vyučovacích hodinách aj v školskom klube pripomenuli tento deň rôznymi vzdelávacími aktivitami.

• Zmena organizácie vyučovania

V piatok 17. marca 2023 z organizačných dôvodov upravujeme organizáciu vyučovania a činnosť školských zariadení nasledovne:

Vyučovacie hodiny budú skrátené na 35 min, vyučovanie končí 5. vyučovacou hodinou už o 11.25 h.

Dĺžka prestávok ostáva zachovaná.

Materská škola a školský klub detí končia prevádzku o 15.00 h.

• Fašiangový sprievod

"Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia, staré dievky plačú, že sa nevyskáču!"

Fašiangy, to nie je len čas plesov a karnevalov, ale aj iných zvykov, ako je pochovávanie basy alebo fašiangový sprievod v maskách, ktorý je predzvesťou konca Fašiangov. Aj naši najmenší si zorganizovali taký mini sprievod v maskách a prezlečení za dedkov a babky sa v pondelok 20. februára vybrali na obecný úrad.

• Pre zberateľov Pokémon kartičiek

Keďže zberateľov týchto populárnych kartičiek aj v našej škole pribúda, rozhodli sme sa vytvoriť žiakom priestor na vzájomnú výmenu kartičiek.

Žiaci si budú môcť vymieňať kartičky každú stredu v jazykovej učebni na 1. poschodí počas veľkých prestávok po 4. a po 5. vyučovacej hodine.

Ako protihodnotu očakávame, že žiaci sa nebudú kartičkami rozptyľovať počas vyučovacích hodín :) :) :)

• Fašiangový karneval

Koniec Fašiangov sme si v škole pripomenuli tradičným karnevalom, ktorého sa zúčastnili žiaci 1.-5. ročníka a deti materskej školy. K Fašiangom patria okrem masiek aj šišky, na ktorých si pochutili žiaci na obede v školskej jedálni.

,,Chystáme sa na karneval, bude zábava! Do tanca už veselá nám hudba vyhráva. Ja dnes budem princezničkou, a ty zasa kráľ. Celý svet je zrazu krajší, keď je karneval!"

• Všetkovedko

VŠETKOVEDKO je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 2. – 4. ročníka základných škôl. Obsahuje otázky zo všetkých oblastí, s ktorými sa žiaci doteraz stretli - z vlastivedy, prírodovedy, slovenského jazyka a literatúry, matematiky, anglického jazyka, informatiky, z dopravnej, hudobnej a výtvarnej výchovy. V tomto školskom roku sa do súťaže zapojili aj naši žiaci. Najlepšie výsledky dosiahla Zoe Suchá, ktorá získala titul "Všetkovedko", ostatní si odnášajú titul "Všetkovedkov učeň".

• Lyžiarsky výcvikový kurz

Po 3-ročnej prestávke zavinenej COVIDOM sme opäť zorganizovali lyžiarsky výcvik, tentoraz v termíne 1. - 7. februára (mimo víkendu) v "našom" tradičnom stredisku Vernár - Studničky. V tomto roku sa ho mimoriadne zučastnili aj žiaci 9. ročníka, ktorí kvôli spomínanej prestávke lyžiarsky kurz nemohli absolvovať v 7. resp. 8. ročníku.

• Oznam školskej jedálne

Úhrada réžie školskej jedálne na obdobie 1. – 6 . 2023 .......12,00 €

Číslo účtu: SK05 0200 0000 0016 5886 1653

Variabilný symbol: vygenerovaný z edupage

Doplnkový údaj: meno a priezvisko žiaka, trieda

Termín: do 15.1.2023

!!! Zmena výšky poplatkov za stravu od 1.2.2023, prvá zálohová platba január 2023.

• Florbalový turnaj

K tradičnej športovej akcii našej školy patrí aj predvianočný florbalový turnaj s podnázvom „Športom proti drogám“. Organizovaním športových aktivít chceme u žiakov spojiť športovanie a dobré pocity z neho s posilňovaním zdravia a odstrániť tak potrebu umelých zážitkov prostredníctvom drog. Turnaj prebiehal vzájomnými zápasmi miešaných družstiev zložených zo žiakov 5. až 9. ročníka. Žiaci 8. A a 9. triedy vytvorili spoločný tím.

• Oznam školskej jedálne

Rodičia, ktorí NEPOBERAJÚ daňový bonus na deti, musia doručiť do školy do 20. 12. 2022 Čestné vyhlásenie o nepoberaní daňového bonusu na rok 2023 (na stiahnutie pod textom). Pri nesplnení tejto povinnosti nebude môcť byť žiakom poskytnutá dotácia na podporu stravovacích návykov.

V zmysle schválenej novely zákona o dani z príjmov od 1. 1. 2023 sa ruší dotácia žiakom v poslednom ročníku ZŠ, ktorí dovŕšili 15. rok veku!

• Mikuláš medzi deťmi v škôlke

,,Svieť nám stromček jagavý,už sme všetci zvedaví, čí je ten darček a čo je v ňom, cingi, lingi, cingi, lingi, bom"

Vianoce pomaly, ale isto klopú na naše dvere. Preto sme si aj my v škôlke vyzdobili stromček. A prišiel nás navštíviť aj ujo Mikuláš a všetkým dobrým, ale aj tým menej dobrým deťom :) rozdal sladké balíčky.

• Vianočný program

Pozývame Vás na vianočný program detí a žiakov Základnej školy s materskou školou a ZUŠ Rosnička, ktorý sa uskutoční v utorok 20. decembra 2022 o 16.00 h. v Obecnom klube vo Švábovciach.

Vstupné dobrovoľné!

• Výsledky volieb do Rady školy

Voľby sa uskutočnili 14. decembra 2022 elektronickým hlasovaním prostredníctvom Edupage od 06.00 do 23.59 h.

Poradie kandidátov podľa počtu získaných hlasov:

1. Mgr. Andrea Bobulová - 44 hlasov........zvolená do RŠ

2. PhDr. Zuzana Čížiková - 35 hlasov.......zvolená do RŠ

3. Mgr. Zuzana Škorňáková - 34 hlasov....zvolená do RŠ

• Triedne schôdze RZ

Triedne schôdze RZ sa uskutočnia vo štvrtok 15. decembra 2022 od 15.30 h. do 17.00 h.

Zasadnutie Rodičovskej rady (zvolení zástupcovia tried) bude v ten istý deň o 16.00 h. v školskej jedálni - schválenie rozpočtu na školský rok 2022/23.

Pondelok 29. 4. 2024