• Twinning Label

• Projekt určený žiakom 1. stupňa

Projekt Naše domáce zvieratká bude prebiehať do konca školského roku 2018/2019 na našej škole. Tento projekt je o domácich zvieratkách. Do projektu sú zapojené rôzne štáty z Európy - Taliansko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko, najnovšie aj Srbsko a žiaci 3. a č4. ročníka našej školy. Projekt prebieha pod záštitou Erazmus + na stránkach eTwinning, ktoré sú bezpečné pre deti. Chceme podporiť deti v učení anglického jazyka, rozvinúť slovnú zásobu a ukázať deťom, že aj deti v iných krajinách sa musia popasovať s cudzím jazykom. V dnešnom svete je angličtina jazykom číslo jedna a preto je dobre, že deti sú zapájané i do takýchto medzinárodných projektov.

Naše domáce zvieratká

Domáce zvieratká sú naši najlepší kamaráti a hrajú veľkú úlohu v našich životoch. Milujeme ich, staráme sa o nich a strávime veľa času s nimi. Zostávajú pri nás vždy, bez ohľadu na to, ako sa cítime, či sme smutní alebo šťastní. Domáce zvieratká sú dôležití členovia našich rodín. V tomto projekte by sme sa chceli podeliť o niektoré informácie ohľadom našich domácich maznáčikov. Budeme si navzájom vymieňať fotky aj videá, kde budú naše najobľúbenejšie zvieratká, pracovať na platforme Padlet. Chceme komunikovať so žiakmi, naučiť sa novú slovnú zásobu a precvičiť angličtinu. Chceli by sme spoznať lepšie jeden druhého zábavnou formou.

Marec - krátka prezentácia našich študentov a ich domácich zvieratiek (PADLET)

ich mená, časti ich tela a zvuky, ktoré vydávajú- vytvorenie plagátov

Apríl - ako sa starať o zvieratká, opis našich zodpovedností voči zvieratku a príprava spoločného zoznamu, ako sa dobre

starať o zvieratko. Čo robia - príprava a opis zábavnej fotky našich domácich miláčikov