• Zo záujmovej činnosti

• Novým záujmovým útvarom v tomto školskom roku je "Mladý technik". Členovia krúžku na stretnutiach pracujú so stavebnicami  LEGO® Education SPIKE™ Prime. LEGO Education SPIKE™ Prime nepretržite motivuje a zapája žiakov prostredníctvom hravých vzdelávacích aktivít, aby premýšľali a riešili zložité problémy bez ohľadu na hĺbku ich poznatkov. Od jednoduchých projektov až po neobmezené možnosti kreatívneho dizajnu SPIKE Prime pomáha žiakom naučiť sa a získať základné schopnosti STEAM používané v 21. storočí potrebné k tomu, aby sa stali inovatívnymi študentami ... a zároveň sa zabávali!

• Týždeň zdravej výživy

• Budúci týždeň (14. - 21. 10.) v našj škole sa bude už tradične niesť v znamení zdravej výživy, ktorý v nasledujúci  pondelok vyvrcholí projektovým dňom -  Dňom jablka.

V tejto súvislosti vyzývame žiakov, aby priniesli do školy pekné plody ovocia a zeleniny zo svojich záhrad, prípadne aj gaštany, z ktorých vytvoríme v škole pre žiakov inšpiratívnu výstavu.

Zároveň vyhlasujeme súťaž Najfarebnejšia trieda. Úlohou žiakov bude prísť do školy oblečení každý deň vo farbách jesene a zdravej výživy: ŽLTÝ pondelok, MODRÝ utorok (zároveň je to Svetový deň umývania rúk), ZELENÁ streda, ORANŽOVÝ štvrtokHNEDÝ piatok.......a ČERVENÝ pondelok - Deň jablka.

• Svetový deň mlieka v školách

•         Svetový deň mlieka v školách je každoročnou medzinárodnou udalosťou podporovanou Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Mlieko a mliečne produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu rastúceho organizmu. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách.

Vo štvrtok, 26.09.2024 sa v našich triedach zabelelo. Žiaci si nielen bielym oblečením ale aj aktivitami pripomenuli tento deň.  Bolo veselo s kravičkou Evičkou. Naučili sa nové zaujímavé veci o mlieku a mliečnych výrobkoch, ale nechýbal ani kvíz a tanec. Navštívili aj miestne poľnohospodárske družstvo a videli, kde sa kravičky chovajú, ako sa o nich starajú, ako funguje dojenie.

• č. 180
          059 12 Švábovce
        • Riaditeľ:
          Mgr. Vladimír Dravecký
          dravecky@zssvabovce.sk

Zástupkyňa riaditeľa pre ZŠ:
          Mgr. Katarína Čupková
          cupkova@zssvabovce.sk

Zástupkyňa riaditeľa pre MŠ:
          Slavka Ilavská
          ilavska@zssvabovce.sk