V dňoch 20. – 24.5.2019 sa naši tretiaci a štvrtáci pod taktovkou p.uč.Čižmárovej a Chmurovej zúčastnili 5-dňového pobytu v škole v prírode pod Kráľovou hoľou v horehronskej obci Telgárt. Zážitkovým učením si upevnili vedomosti z prírodovedy a vlastivedy. Videli prírodné krásy Slovenska - Dobšinskú ľadovú jaskyňu, Kráľovu hoľu na východe Nízkych Tatier, prameň a meandre Hornádu, svah Tresník, Lesnícky skanzen v Čiernom Balogu. Očarili ich technické unikáty Telgártsky a Chmarošský viadukt, Čiernohronská úzkokoľajná železnica... Zažili radosť zo športovania, jazdenia na koňoch, tanca, plávania a zábavy, ale aj strach pred nočnou hrou. Naučili sa poriadkumilovnosti, zodpovednosti za seba, samostatnosti i spolupráci. Celkovo hodnotíme pobyt v ŠvP veľmi pozitívne, všetci žiaci sa prispôsobili zmeneným podmienkam i prostrediu a absolvovali úspešne rekreačný pobyt. Svedčia o tom nasledujúce fotografie
