• Stolárska dielňa

1. Počas vyučovania v dielni vykonáva trvalý dozor vyučujúci, od pracovnej skupiny sa nemôže vzdialiť, pokiaľ nezaistí dozor iným učiteľom.
          2. Žiaci vstupujú do dielne len v sprievode vyučujúceho a v prezuvkách.
          3. Pred výučbou zaujmú žiaci miesto pri pracovných stoloch a nevzďaľujú sa z pracovného miesta.
          4. Žiaci pri práci používajú ochranné pracovné pomôcky podľa pokynov vyučujúceho.
          5. Žiaci pracujú s prideleným materiálom a určeným náradím a nástrojmi. Náradie a nástroje neberú z iných pracovných stolov.
          6. Žiaci dbajú na pokyny vyučujúceho. Vyučujúci je povinný pred každým pracovným úkonom upozorniť na riziká pracovného úkonu a vysvetliť zásady bezpečného správania sa a konania.
          7. Učiteľ sleduje prácu žiakov a venuje zvýšenú pozornosť všetkým žiakom, najmä však menej zručným žiakom.
          8. Žiaci pracujú organizovane - individuálne alebo v skupinách.
          9. Náradie a nástroje používajú len k tým prácam, pre ktoré sú určené.
          10. Žiaci nepracujú s poškodeným alebo neúplným náradím, poškodené náradie nahlásia vyučujúcemu.
          11. Na konci vyučovacej hodiny  žiaci náradie a nástroje očistia, skontrolujú a uložia na určené miesto. Urobia poriadok na pracovisku.
          12. Poranenie žiakov ošetrí vyučujúci. V prípade potreby zabezpečí ošetrenie úrazu lekárom. O úraze a jeho ošetrení urobí záznam v knihe úrazov a informuje vedenie školy.
          13. Vyučujúci pri použití lekárničky skontroluje jej vybavenie a nedostatky hlási vedeniu školy.
          14. V priestoroch dielní je zakázané jesť, piť, fajčiť, požívať alkoholické nápoje a iné návykové látky, nosiť do dielne veci, ktoré nesúvisia s prácou v dielni.
          15. V priestoroch dielni je zakázané manipulovať s otvoreným ohňom a elektrickými rozvodmi.
          16. Vyučujúci je povinný po skončení výučby dielňu skontrolovať.

Žiak a jeho zákonný zástupca preberajú zodpovednosť za škody vzniknuté nedbanlivou manipuláciou alebo úmyselným poškodením nástrojov, náradia a zariadenia a sú povinní vzniknutú škodu nahradiť alebo odstrániť na vlastné náklady.

Švábovce 16. september 2011                                                         Mgr. Vladimír Dravecký