• Zem máme požičanú od našich detí

• PROJEKT COMENIUS - Partnerstvá

Naša spolupráca s učiteľmi a študentmi z partnerských škôl sa začne a bude prebiehať vo virtuálnom svete na e-laerningovej platforme Moodle.

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie edukačnej hry „Zaujímavé kúty Európy“, v ktorej budú žiaci riešiť také úlohy z matematiky, prírodných vied, geografie a anglického jazyka, ktoré ich uschopnia používať situačné, simulačné a inscenačné metódy. Úlohy budú v spojitosti s ekologicky zaujímavým miestom v partnerskej krajine. Žiaci budú riešiť úlohy, ktoré učitelia umiestnili na platformu, potom tam budú prezentovať aj svoje riešenia. Hlavným cieľom tejto hry je šíriť nový prístup v procese vyučovania a získavania vedomosti cez skúsenosti, analytické myslenie, syntézu, načrtnutie záverov a ich vyhodnotenia. V tejto hre bude každému modulu predchádzať prezentácia , urobená určitým partnerským tímom, o zaujímavom kúte Európy. Úlohy sa budú týkať prezentovanej témy. Keď sa hra skončí, budú určení víťazi – šiesti žiaci z každej partnerskej školy. Títo žiaci sa zúčastnia na seminároch z matematiky a prírodných vied, ktoré budú trvať týždeň a budú sa konať v Tatrách v Poľsku a na Slovensku. Cieľom týchto seminárov bude vedecký výskum z ekológie mimo učební, v prírode, čo umožní žiakom hlbšie samostatne získavať vedomosti, hľadať a zhromažďovať informácie. Študenti, ktorí budú pracovať v troch medzinárodných skupinách, pozostávajúcich z 18 študentov, budú motivovaní používať a získavať vedomosti z anglického jazyka, a tiež sa naučia slová a frázy v jazykoch svojich partnerov.

Pravidlá edukačnej hry „Zaujímavé kúty Európy“
          1. Edukačná hra pozostáva zo šiestich etáp.
          2. Účastníkmi hry sú žiaci od 9 do 14 rokov.
          3. Tímy učiteľov z partnerských škôl umiestnia na platformu tri úlohy. Úlohy sú umiestňované podľa zadaných dátumov a poradia: matematická, prírodovedná (s prvkami zemepisu) a jazyková (spojená s angličtinou).
          4. Žiaci riešia všetky problémy v ich materskom jazyku v rámci časového limitu.
          5. Úlohy sú kontrolované učiteľmi z matematiky, prírodných vied, zemepisu a angličtiny.
          6. Za každú úlohu študenti môžu získať maximálny počet 10 bodov.
          7. Za každú úroveň študenti môžu získať maximum 30 bodov.
          8. Po každej úrovni budú výsledky hry umiestnené na platformu.
          9. Tri najzaujímavejšie práce z každej úrovne a z každej partnerskej školy budú prezentované v angličtine na platforme.
          10. Všetky úlohy sú spojené s najzaujímavejšími kútmi z partnerských krajín.
          11. Na konci hry budú určení 10-ti víťazi z každej školy.
          12. Cena pre výhercov je týždenný kurz v poľských a slovenských Tatrách.

Etapy edukačnej hry

9. Klein Tibor

• Zem máme požičanú od našich detí

• PROJEKT COMENIUS - Partnerstvá

Pravidlá edukačnej hry „Zaujímavé kúty Európy“
          1. Edukačná hra pozostáva zo šiestich etáp.
          2. Účastníkmi hry sú žiaci od 9 do 14 rokov.
          4. Žiaci riešia všetky problémy v ich materskom jazyku v rámci časového limitu.
          6. Za každú úlohu študenti môžu získať maximálny počet 10 bodov.
          7. Za každú úroveň študenti môžu získať maximum 30 bodov.
          8. Po každej úrovni budú výsledky hry umiestnené na platformu.
          10. Všetky úlohy sú spojené s najzaujímavejšími kútmi z partnerských krajín.
          11. Na konci hry budú určení 10-ti víťazi z každej školy.
          12. Cena pre výhercov je týždenný kurz v poľských a slovenských Tatrách.

Etapy edukačnej hry

č.