• Slávik Slovenska

•     V piatok 26. 4. 2024 sa naši najlepší speváci opäť stretli v prírodovednej učebni, aby si "zmerali hlasivky"  teraz však v speve ľudovej piesne. Najkrajší hlas spomedzi 30  súťažiacich mali v:

1. kategórii: 1. Sofia Segiňáková (3.tr.) - s postupom na okresné kolo

2. Natália Orolinová (2.A)

3. Kristína Čupková a Eliška Knurovská (1.tr.)

2. kategórii: 1. Rebeka Brejčáková (6.tr.) - s postupom na okresné kolo

2. Lucia Rákociová (6.tr.)

3. Viktória Kasprišinová (5.A)

3. kategória: 1. Katarína Šebestová (7.A) - s postupom na okresné kolo

2. Tatiana Farkašová (8.A)

Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov na okresnom kole v Poprade!

• Školský zber papiera

• Zber starého papiera sa uskutoční od pondelka 29. apríla do piatku 10. mája.

Upozornenie - nezbierame kartón ani žiadne kartónové obaly, škatule a iné produkty z kartónu!!!

Papier (noviny, časopisy, letáky, brožúry....) môže byť zviazaný v škatuli!!!

• Školáci medzi škôlkarmi

• V stredu 17. apríla k nám do škôlky zavítali žiaci z našej školy. Pripravili si pre nás rôzne aktivity a hry. Odpovedali sme na rôzne zaujímavé otázky, napríklad čo sa nám páči v našej škôlke, kto je náš najlepší kamarát, s čím sa najradšej hráme. Pri hre so sloníkom bol každý z nás nejaké zvieratko, ktoré napodobňovalo konkrétny pohyb.Táto hra sa nám veľmi páčila. Tešíme sa na ďalšiu takúto návštevu. Bolo to zaujímavé spestrenie nášho dňa v škôlke.

• Deň Zeme

• Svetový Deň Zeme je sviatok venovaný našej Zemi, ktorý si 22.apríla každoročne po celom svete pripomíname už od roku 1970. Tohtoročná téma svetového dňa „Planéta vs. Plasty“ poukazuje na kritický vplyv plastov na našu prírodu, životné prostredie, ale aj na ľudské zdravie.

Kampaň Planéta vs. Plasty je výzvou do zbrane, požiadavkou, aby sme konali hneď, aby sme ukončili plastovú pohromu a ochránili zdravie každej živej bytosti na našej planéte.

Tento deň neostal nepovšimnutý ani v našej škole. Aj keď nám počasie nedovolilo vyraziť do prírody a pomôcť jej zbaviť sa odpadkov, pre žiakov si učitelia pripravili množstvo zábavno - vzdelávacích aktivít. Po úvodnej školskej rozhlasovej relácii sa učili triediť odpad, maľovali planétu, plnili úlohy z tematických pracovných listov a pod.

• Slávici z lavice - okresné kolo

• Dňa 19.4.2024 sa uskutočnilo v Poprade okresné kolo speváckej súťaže Slávici z lavice. Našu školu reprezentovala na súťaži žiačka  2. ročníka Ester Zastková  a umiestnila sa na krásnom 3. mieste.

Veľkým zážitkom pre súťažiacich bolo aj osobné stretnutie s predsedom poroty, ktorým bol známy  slovenský spevák Tomáš Bezdeda.

Ester ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a blahoželáme k úspechu.

• Slávici z lavice

• V stredu 17. apríla 2024 sa v našej škole konalo školské kolo súťaže Slávici z lavice.

V speve populárnej piesne súťažilo 31 žiakov v 3 kategóriách.

1. kategória ( žiaci 1.-3. ročníka)

1.miesto: Ester Zastková (2.A -postup do Popradu okresné kolo)

2.miesto: Sofia Segiňáková (3.)

3.miesto: Marko Škorňák (2.A)

2. kategória ( žiaci 4.-6.ročníka)

1.miesto: Rebeka Brejčáková (6.)

2.miesto : Viktória Orolinová (4.)

3. miesto: Viktória Kasprišinová (5.A)

3. kategória ( žiaci 7.-9 ročníka)

1.miesto: Katarína Šebestová (7.A)

2.miesto: Tatiana Farkašová ( 8.)

3.miesto: Klára Remiášová (8.)

Našim spevákom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ich ďalšie výkony.