• Informácia pre rodičov detí MŠ

• Milí rodičia,

prosíme Vás, aby ste doniesli požadované  hygienické potreby  na I. polrok do 15.10.2023.

tekuté mydlo - 1 ks

vyťahovacie vreckovky - 1 ks

zubná kefka - 1 ks

zubná pasta - 1ks

plastové poháre 100 ks (alebo poplatok 3 eurá)

poplatok za učebné pomôcky 10 eur (uhradiť do 15. 10. 2023) - v hotovosti v MŠ

Zoznam platí pre triedu Včielok aj Mravčekov.

zástupkyňa RŠ  pre MŠ

• Informácie k otvoreniu nového školského roka

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2023/24 sa uskutoční v pondelok 4. septembra od 8.00 h. na školskom ihrisku.

Pred slávnostným otvorením školského roka žiaci nevstupujú do budovy školy okrem  ŠKD.

ŠKD bude v prevádzke pre prihlásených žiakov už od pondelka 4. septembra!

Nové triedy prváčikov a piatakov si zoskupia pred školou triedne pani učiteľky (Čižmárová - 1. tr., Brejčáková - Mlynárová - 5. A, Lacková - 5. B) pred začiatkom akcie. Ostatní žiaci sa zhromaždia na školskom ihrisku pri svojich triednych učiteľoch. Do tried sa presunú všetci žiaci až po skončení akcie.

V prípade nepriaznivého počasia (dažďa):

7.30 - 7.45 - príchod žiakov do svojich tried

7.50 - 8.00 - presun do telocvične s triednymi učiteľmi

- po skončení návrat do tried, činnosť organizujú triedni učitelia (pridelenie šatní, poučenie žiakov, školský poriadok....)

Ukončenie činnosti, rozchod žiakov: cca 10.00 h.

Učebnice budú žiaci dostávať až v utorok 5. septembra!!!!!

Od utorka 5. 9. sú žiaci povinní v škole sa prezúvať a odkladať si obuv a zvršky odevu do skrinky.

Žiaci 5. A, 7. A, 7. B, 9. B budú potrebovať na uzamknutie šatňovej skrinky visací zámok - odporúčame zámok s hrubším strmeňom - ramenom, zámok s príliš tenkým ramenom na skrinke neplní funkciu!!!

• Oznam ŠJ

• Preplatky na stravnom za šk. rok 2022/2023 boli  preúčtované na nový šk. rok 2023/2024. Kredit si  môže rodič skontrolovať v platbách  aplikácie Edupage, na základe toho doplatiť do požadovanej sumy alebo uhradiť u nových stravníkoch zábezpeku.

Zábezpeka – stravné   24,-- €

– bankové spojenie: VÚB Poprad        číslo účtu SK61 0200 0000 0016 3222 7355

konštantný symbol: 0308          variabilný symbol: zaslaný správou cez Edupage,

doplnkové údaje:    meno a priezvisko žiaka, trieda

Platby v MŠ:

1 finančné pásmo platné od 1.1.2023       1,70 €   ( desiata  0,40 €    obed  1,-- €   olovrant  0,30 €)

deti bez dotácie:

stravné mesačná zálohová platba   32,-- €

deti poberajúce dotáciu:

zábezpeka 24,-- €  jednorázovo v auguste        doplatok k dotácii mesačná zálohová platba   5,70 €

Réžia  8,-- €  (všetci stravníci dotácia aj bez dotácie)

• bankové spojenie: VÚB Poprad   číslo účtu SK05 0200 0000 0016 5886 1653

konštantný symbol: 0308                  variabilný symbol: zaslaný správou edupage

doplnkové údaje:    meno a priezvisko žiaka, trieda

­­­­­­­­­­­­­­                   Termín na úhradu réžie a zábezpeky ( stravné )na nový školský rok  bol do  20.8.2023!!!!

Kto ešte neuhradil, musí tak urobiť najneskôr do 24. 8. 2023 !!!!!!!

Obedy pre MŠ a zamestnancov    od 4.9.2023,

žiaci ZŠ             od 5.9.2023

Odhlasovanie z obedov formou aplikácie edupace vždy deň vopred do 14.00 hod.

Posledný vyučovací týždeň v kalendárom roku (december) a posledný vyučovací týždeň šk. r. ( jún) je prihlásenie na stravu záväzné, v priebehu týždňa nie je možné odhlasovanie ( ročná uzávierka ) !!!

Oznam_skolskej_jedalne_2023_-_24.docx

• Projekt "Digitálny žiak"

• Cieľom národného projektu je podpora rozvoja digitálnych zručností vo všeobecnosti a to prostredníctvom podpory nákupu digitálneho vybavenia. Prostredníctvom vybavenia cieľových skupín potrebným digitálnym vybavením a softvérom sa aktívne nepriamo podporí využívanie digitálnych technológií aj vo vzdelávacom procese. Projekt má za cieľ aj zlepšiť inklúziu a prístup k digitálnym technológiám pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Cieľové skupiny projektu:

• žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima)
            • žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú výlučne z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí
            • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% medián príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti (napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe)

Podrobný popis na získanie a uplatnenie príspevku nájdete v odkaze na konci textu. . V prípade, že patríte do skupiny oprávnených užívateľov a chcete získať svoj digitálny príspevok, musíte sa zaregistrovať do 30.9. 2023!!!

Podrobné informácie: https://digitalnyziak.sk/