• Fašiangový sprievod

• "Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia, staré dievky plačú, že sa nevyskáču!"

Fašiangy, to nie je len čas plesov a karnevalov, ale aj iných zvykov, ako je pochovávanie basy alebo fašiangový sprievod v maskách, ktorý je predzvesťou konca Fašiangov. Aj naši najmenší si zorganizovali taký mini sprievod v maskách a prezlečení za dedkov a babky sa v pondelok 20. februára vybrali na obecný úrad.

Aj takýmto spôsobom sa pani učiteľky v materskej škole snažia deti vychovávať a vštepovať im krásne ľudové tradície a zvyky, aby sa zachovali aj pre budúce generácie. (J. Korenková)

• Pre zberateľov Pokémon kartičiek

• Keďže zberateľov týchto populárnych kartičiek aj v našej škole pribúda, rozhodli sme sa vytvoriť žiakom priestor na vzájomnú výmenu kartičiek.

Žiaci si budú môcť vymieňať kartičky každú stredu v jazykovej učebni na 1. poschodí počas veľkých prestávok po 4. a po 5. vyučovacej hodine.

Ako protihodnotu očakávame, že žiaci sa nebudú kartičkami rozptyľovať počas vyučovacích hodín :) :) :)

• Fašiangový karneval

• Koniec Fašiangov sme si v škole pripomenuli tradičným karnevalom, ktorého sa zúčastnili žiaci 1.-5. ročníka a deti materskej školy. K Fašiangom patria okrem masiek aj šišky, na ktorých si pochutili žiaci na obede v školskej jedálni.

,,Chystáme sa na karneval, bude zábava! Do tanca už veselá nám hudba vyhráva. Ja dnes budem princezničkou, a ty zasa kráľ. Celý svet je zrazu krajší, keď je karneval!"

Aj my sme sa dočkali a prišiel čas nášho karnevalu v škôlke. Deti sa prezliekli do rôznych masiek. Naša škôlka bola plná princezien, zvieratiek, superhrdinov. Do sýtosti sme sa vyšantili na karnevalovej párty, neskôr sme sa pridali a išli sme sa pozrieť, aké všelijaké masky majú školáci. Pozrite si pár fotiek z tej našej karnevalovej zábavy. Vaše 🐝 a 🐜.

• Všetkovedko

• VŠETKOVEDKO je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 2. – 4. ročníka základných škôl. Obsahuje otázky zo všetkých oblastí, s ktorými sa žiaci doteraz stretli - z vlastivedy, prírodovedy, slovenského jazyka a literatúry, matematiky, anglického jazyka, informatiky, z dopravnej, hudobnej a výtvarnej výchovy. V tomto školskom roku sa do súťaže zapojili aj naši žiaci.  Najlepšie výsledky dosiahla Zoe Suchá, ktorá získala titul "Všetkovedko", ostatní si odnášajú titul "Všetkovedkov učeň".

• Školské kolo - Hviezdoslavov Kubín

• V Deň sv. Valentína sa v našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Na 1. stupni sa jej zúčastnilo 14 žiakov z 2.- 4.ročníka. 12 žiakov recitovalo poéziu a 2 žiačky prózu. Súťaž otvorili spoločnou recitáciou naši prváci.

Výsledky školského kola

I. kategória - poézia:

1. Erika Ščuková, 4.B

2. Sofia Segiňáková, 2.A

3. Miriam Korenková, 2.A

I. kategória - próza:

1. Andrea Čížiková, 4.A

2. Lucia Potoková, 4.A

Na 2. stupni súťažilo 16 žiakov z 5. až 8. ôsmeho ročníka. Prevládali ukážky z poézie, ale päť žiačok prednášalo prozaický text.

II. kategória - poézia

1. miesto: Michal Remiaš, 6. A

2. miesto: Rebeka Brejčáková, 5. trieda

3. miesto: Terézia Farkašová, 5. trieda, Martin Orolin, 6. A

II. kategória - próza

1. miesto Miriama Orolinová, 6. A

2. miesto Bibiána Orolinová, 6. A

3. miesto Vanesa Zastková, 6. A.

III. kategória - poézia

1. miesto: Klára Remiašová,  7. tr.

2. miesto: Tamara Bobulová, 8. A.

Všetkých zúčastneným veľmi pekne ďakujeme za krásny umelecký zážitok a výhercom srdečne blahoželáme!

• Lyžiarsky výcvikový kurz

• Po 3-ročnej prestávke zavinenej COVIDOM sme opäť zorganizovali lyžiarsky výcvik, tentoraz v termíne 1. - 7. februára (mimo víkendu) v "našom" tradičnom stredisku Vernár - Studničky. V tomto roku sa ho mimoriadne zučastnili aj žiaci 9. ročníka, ktorí kvôli spomínanej prestávke lyžiarsky kurz nemohli absolvovať v 7. resp. 8. ročníku.

Snehové podmienky sme mali výborné a každé ráno nás čakal upravený svah, o ktorý sme sa ale museli podeliť s inými školami. Ako to na lyžiarskom výcviku býva, niektorí žiaci lyžovali s istotou, lebo sa tomuto krásnemu športu venujú počas zimy, iní sa v lyžovaní zdokonaľovali a tí, ktorí stáli na lyžiach možno prvý raz, na konci kurzu ukázali, že aj oni dokážu bezpečne zlyžovať lyžiarsky svah a možno z nich budú pravidelní rekreační lyžiari.

Posledný deň pripravili učitelia pre žiakov slalomovú trať, rozdelili ich do 2 výkonnostných skupín a mohli sa začať dvojkolové preteky.

Výsledky  - A skupina

1. Tatiana Farkašová - čas 43,9 s

2. Dominik Štefany -           46,3 s

3. Simona Kostárová -        47,7 s

Výsledky - B skupina

1. Damián Korenko -          51,4 s

2. Nikola Korenková -         55,7 s

3. Lucia Sádovská -            56,2 s

Najlepším blahoželáme, ale pochvalu si zaslúžia všetci účastníci kurzu za disciplínovanosť, dodržiavanie pokynov učiteľov a pravidiel správania na svahu.

Video:  LV - Vernár 2023